Zlín rozšiřuje území, kde platí zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti

Problematické návštěvníky dvou diskoték ve zlínské lokalitě Kvítková má umravnit nová vyhláška. Zlínští zastupitelé schválili nařízení, kterým se rozšiřuje zóna zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti právě o Kvítkovou. Vyhláška začne platit 29. března.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alkohol - ilustrační foto

Alkohol - ilustrační foto | Foto: Vladan Dokoupil

„Zastupitelstvo dnes rozhodlo o tom, že v lokalitě Kvítková bude aplikována obecně závazná vyhláška, která zakazuje konzumaci alkoholu na veřejnosti,“ informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák a dodal:

„K tomuto kroku nás vedla současná situace v této lokalitě, která je naprosto neúnosná. Z tohoto důvodu jim zastupitelstvo zakázalo alkohol na veřejnosti a tím by se tento problém měl v zásadě vyřešit. Samozřejmě další kroky budou následovat, pokud k tomu vyřešení nedojde.“

Město reaguje na problémy, které způsobují vesměs návštěvníci dvou konkrétních diskoték. „V souvislosti s provozem jedné nepovolené diskotéky a jedné znovuotevřené se na ulici zhrocují lidí, hlučí v noci, narušují noční klid, dělají nepořádek a obtěžují tímto chováním obyvatele této lokality,“ vysvětlil mluvčí.

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme