Zlínská policie potrestala operační důstojníky kvůli zásahu v Uherském Brodě

Zlínská policie potrestala dva pracovníky operačního střediska, kteří koordinovali zásah při střelbě v Uherském Brodě. Důstojníkovi, který zpochybnil plán proti střelci zakročit, nadřízení snížili plat. Jeho kolega dostal písemné napomenutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie | Foto: Jan Rosenauer

"Náměstek ředitele pro vnější službu vedl dvě kázeňská řízení. Oba operační důstojníci byli shledáni vinnými pro spáchání kázeňského přestupku. Jeden z nich byl písemně napomenut, druhý dostal trest v podobě snížení základního tarifu," upřesnil mluvčí zlínské policie Pavel Benedikt Stránský.

Oba policisté trest podle něj přijali, je tak pravomocný. Jiné kázeňské řízení v souvislosti s uherskobrodským zásahem už policie nevede.

"Podstata toho kázeňského přestupku spočívala v porušení interních aktů řízení, tedy těch norem, podle kterých mělo operační středisko v danou chvíli fungovat," doplnil Stránský.

Při útoku střelce v uherskobrodské restauraci Družba 24. února zemřelo osm hostů, třiašedesátiletý muž pak obrátil zbraň proti sobě. Policie čelila kritice kvůli tomu, že údajně proti pachateli zasáhla příliš pozdě. Podle výsledků vnitřní kontroly ale neměla pochybení policistů vliv na životy obětí.

Kromě kázeňského řízení policie se zásahem zabývá i Generální inspekce bezpečnostních sborů. Její vyšetřování ale potrvá déle, výsledky by mohly být známy zhruba v řádu měsíců.

Pavel Sedláček, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme