Zlínské chataře v jejich obydlích začínají střídat zloději. Policie dál pokračuje v kontrolách

Desítky vykradených chat eviduje policie na Zlínsku. Chataři v tomto podzimním období houfně opouštějí rekreační objekty a toho pachatelé často zneužívají. Jízdní policie na koních plánuje kontroly chatových oblastí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Visací zámek (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Od víkendu pátráme po pachatelích vloupání do 12 chatek v Malenovicích a na Březnici. Největší škodu způsobili pachatelé majiteli chaty, kterému ze sklepa vzali 70 litrů slivovice,“ sdělila k aktuální sérii vloupání do chat krajská policejní mluvčí Jana Macalíková.

Škodu za slivovici si majitel vyčíslil na 25 tisíc korun. Policie i kvůli těmto případům bude pokračovat v pravidelných kontrolách chatových oblastí, a to včetně těch odlehlejších.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o vykrádání chat na Zlínsku zjišťovala redaktorka Andrea Kratinová

„Chatu po chatě obejdeme a zkontrolujeme zabezpečení, jestli se do ní náhodou někdo nevloupal. Případně necháme vzkaz majiteli, že jsme tam byli,“ upřesnil Petr Jaroš z krajské policie ve Zlíně.

Lidé by ve svých chatách neměli nechávat cennosti. Zamknuté dveře jsou samozřejmostí, stejně jako mříže na oknech. Ideální řešení je opatřit objekt alarmem.

Pokud chatař zaskočí pachatele přímo při činu, policie v žádném případě nedoporučuje, aby se ho snažil sám zadržet. V takovém případě může být i prostý zloděj velmi nebezpečný. Lépe je nechat ho jít, zapamatovat si jeho podobu a zvláštnosti a vytočit linku 158.

Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme