Zlínský soud poslal do vězení Jaroslava Dobeše, známého jako Guru Jára

Deset let vězení za znásilňování studentek uložil zlínský soud Jaroslavu Dobešovi, známému jako Guru Jára. Jeho blízká spolupracovnice dostala 9 a půl let vězení. Dobeš podle obžaloby ženy a dívky na různých seminářích takzvaně „odháčkovával".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Domácí násilí | Foto: Policie ČR

U Krajského soudu ve Zlíně dnes v případu ezoterické školy Poetrie vypovídal znalec z oboru zdravotnictví a anestezie.

Řekl, že stav vědomí, který představitel školy Jaroslav Dobeš alias Guru Jára navozoval svým studentkám před „odháčkováním", jim znemožňoval se fyzicky bránit.

Psychiatrička doplnila, že některé z žen, které podle obžaloby Dobeš se svou pomocnicí Barborou Pláškovou znásilnil, trpí neodstranitelnou posttraumatickou poruchou.

Nejhůř dopadly krásné, inteligentní ženy, které byly zvýšeně manipulovatelné, potvrdila znalkyně z oboru psychiatrie Alena Gayová.

„Rozpadaly se jim vztahy, rozpadají se jim vztahy, mají problémy v sexuálním životě, trpí pocity, že nemůžou ztratit kontrolu samy nad sebou, bojí se injekcí, vyšetření, aby je někdo nezneužil,“ popisuje.

Andrea Kratinová, Anna Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme