Zloději na Blanensku vykrádají auta zaparkovaná před mateřskými školami

Policisté varují před zloději, kteří se zaměřují na auta před mateřskými školami. Ve chvíli, kdy jdou rodiče třeba vyzvednout dítě, pachatelé z vozidla odcizí vše cenné. Jeden z posledních případů se stal v Černé Hoře na Blanensku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní vůz (ilustr. foto) | Foto: Prokop Havel | Zdroj: Český rozhlas

Paní Gabriela přijela jako obvykle vyzvednout syna ze školky. Zloděj využil příležitosti a během chvíle její auto vykradl.

„Během asi deseti minut jsem byla zpátky a zjistila jsem, že okénko u spolujezdce je rozbité a chybí mi kabelka, která teda byla předtím položená na sedadle spolujezdce,“ vzpomíná.

V kabelce byly doklady, peněženka, platební karty a mobilní telefon. Zloděj vzal z auta také navigaci. Škoda se včetně opravy auta vyšplhala na třicet tisíc korun.

„Pocit vzteku a bezmoci, protože nenaděláte nic,“ popisuje paní Gabriela, co se jí v té chvíli honilo hlavou.

Podobných případů, kdy zloděj vykrade automobil, je ale více. Do roka jich policisté jen na Blanensku zaznamenají padesátku.

„Ty případy se neustále objevují, neustále šetříme další a další vloupání do vozidel,“ dodává mluvčí blanenských policistů Iva Šebková.

Základním pravidlem, jak se podobné zkušenosti vyvarovat, je podle ní nenechávat v autě žádné cenné věci.

Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme