Zloději přišli na nový způsob krádeží aut. Nejdříve ukradnou klíčky

Zloději vymysleli nový způsob, jak ukrást předem vytipovaná auta. Nemusí rozbíjet okýnka nebo trhat dráty pod volantem, pohodlně si odemknou dveře originálním klíčem a odjedou. Například policie v Karviné potvrdila už dvacet krádeží, kdy se zloději nejprve vloupali do předsíně, tam sebrali klíče a pak už je nic nezastavilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klíčky od auta (ilustrační foto)

Klíčky od auta (ilustrační foto) | Foto: licence Creative Commons Attribution 2.5, AndYaDontStop

Zná to asi většina z nás, unavení přijdeme domů, po paměti nahmatáme háček někde u dveří a na něj pověsíme klíče od auta. Tašku s doklady pohodíme někam poblíž a ve snu nikoho nenapadne, co se může stát.

„Ráno jsem vstala, podívala jsem se z okna, viděla jsem vrata dokořán a auta pryč.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém způsobu krádeží aut natáčel Martin Knitl

Lucie Kiszová má s manželem domek karvinské části Mizerov. Oběma trvalo celý den, než vůbec pochopili troufalost zlodějů, kteří sebrali hned dvě auta ze zahrady. Prostě si je odemkli.

„Vlezli otevřeným balkónovým oknem, prošli přes chodbu, vzali si mojí kabelku, ve které jsem měla klíče od auta, doklady od auta. U dveří máme i košíček s klíči, ten si vzali úplně celý. To vše se dělo v době, když jsme spali,“ vysvětluje Lucie Kiszová.

A to byl další šok. Šramot, který paní Lucie tehdy v noci v polospánku slyšela z chodby, nepatřil manželovi. „Mám psychickou újmu, že mi někdo chodil po domě.“

Je to trend poslední doby, potvrzuje Jaroslav Kus z karvinské policie. Doporučuje pouze jediné - nedávat zlodějům šanci:

„U rodinných domků nenechávat otevřená okna, ani u garáže, když klíče zůstávají přímo v zapalování.“

Obě auta se nakonec našla, ale poničená a paní Lucie se dodnes dohaduje s pojišťovnou. Tito zloději jsou sice za mřížemi, ale je dobré vědět, že hezká a uspořádaná polička na klíče v jakékoliv předsíni má pro další pachatele čím dál větší sílu magnetu.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme