Zloději ukradli část vybavení beskydské horské službě

Zloději, kteří se vloupali do stanice horské služby na Velkém polomu, odcizili záchranářům vybavení za tři čtvrtě milionu korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horská služba

Horská služba | Foto: Jan Rosenauer

„Ze stanice byly ukradeny dva sněžné skútry, dvě radiostanice, jeden počítač, jedna motorová pila, část osobního vybavení členů horské služby a ještě drobný záchranný materiál.“ potvrzuje náčelník beskydské Horské služby Radim Pavlica.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radim Pavlica hovoří o vykradení stanice HS.mp3

Dveře budovy na kraji jedné z beskydských sjezdových tratí vylomili zloději betonovým kvádrem. Horská služba je proti krádežím pojištěná, peníze od pojišťovny ale pravděpodobně na nákup nové techniky stačit nebudou.

Po lupičích, kterým teď hrozí dva roky až osm let vězení, teď pátrají kriminalisté.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ivan Žurovec hovoří o neznámých pachatelích.mp3

„To, že odcizili věci potřebné k záchraně lidských životů, pro ně rozhodně nebude polehčující okolností.“ potvrzuje policejní komisař Ivan Žurovec.

Lupiči si podle všeho objekt předem vytipovali, protože se zaměřili na záchranářskou techniku.

Petr Havránek, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme