Zmatek a strach, popisují svědci řádění opilého policisty v Šumavské ulici

V hospodách i ulicích pražských Vinohrad se posledních 24 hodin nemluví téměř o ničem jiném než o řádění policejního důstojníka Karla Kadlece, který v opilosti narážel do zaparkovaných vozidel. Celkem poničil 51 vozidel a málem srazil i několik lidí. Podle očitých svědků dramatické události bylo velkým štěstím, že se nikomu nic nestalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opilý policista naboural v pražské Šumavské ulici loni v dubnu několik desítek zaparkovaných aut | Foto: Veronika Hlaváčová | Zdroj: Český rozhlas

V hospodě U Houmra v Šumavské ulici sedí štamgast Jan, který Karla Kadlece od vidění znal. Policista totiž nedaleko odtud bydlel a do restaurace chodil na pivo.

„Nemusel toho ani vypít moc, jemu stačilo málo. Byl dost agresivní po pár pivech, žádná velká debata se s ním nedala zavést,“ říká o Kadlecovi pan Jan.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co o činu opilého policisty myslí lidé žijící v Praze na Vinohradech, zjišťoval reportér Ľubomír Smatana

Spoušť před restaurací už je většinou uklizená, v ulici ale stále parkuje několik aut, která schytala náraz Kadlecova jeepu. Třeba černé SUV má hodně odřenou karoserii a rozbitý blinkr.

Ze čtvrtého patra jednoho z domů v Šumavské ulici sledoval řádění opilého policisty student František. Ihned běžel dolů podívat se, co se stalo.

„Lidé za nim běželi, honili ho. Byl to takový pocit zmatku a taky strachu. Maminka s kočárkem těsně zaběhla za roh, když tady vyjel, lidi se mu různé vyhýbali. Vypadalo to hrozně, ta auta, když do nich narazil, občas přejela celý chodník a vrazila až do baráku,“ líčí František dramatické momenty.

Nehodu opilého policisty řeší GIBS. Škodu v řádu milionů zřejmě zaplatí ze svého

Číst článek

Svědci se také shodují, že se bývalý pedagog Policejní akademie hodně snažil, aby toho co nejvíc poničil. „Dokonce v tom autě vykřikoval. Ne konkrétně, vydával spíš nějaké zvuky. To jsem slyšela,“ popisuje místní žena.

Další z obyvatelek Šumavské ulice má obavu, aby policista neunikl trestu. „Kde to jsme? Že je to zase policajt, tak se mu nic nestane?“ ptá se. Kadlec totiž způsobil nehodu v opilosti už dřív, přesto dál řídil.

Tentokrát ho ale nejspíš čeká vyhazov od policie. Pokud Generální inspekce bezpečnostních sborů, která případ šetří, potvrdí další Kadlecův exces, bude podle ministra vnitra Milana Chovance muset odejít ze sboru bez nároku na výsluhy.

ČRo, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme