Změnila smlouvu na opravy chodníků. Jednala jsem správně, hájí se u soudu exstarostka

Bývalá starostka obvodu Neštěmice v Ústí nad Labem Miloslava Válková ze Strany zdraví, sportu, prosperity u soudu vysvětlovala, proč změnila smlouvu na opravy chodníků. Po výběru firmy JAPIS na podzim 2014 vedení obvodu od úředníků zjistilo, že na práce nejsou peníze a Válková změnila smlouvu. Byla prý přesvědčena, že to udělat může.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neštěmice

Neštěmice | Foto: Gabriela Hauptvogelová | Zdroj: Český rozhlas

V listopadu 2014 proto do smlouvy připsala, že pokud se oprava neuskuteční do října 2015, radnice firmě zaplatí 10 % z ceny – tedy zhruba 200 tisíc korun. Miloslava Válková u soudu uvedla, že byla přesvědčená, že může změnit text smlouvy schválený radou.

„Bylo to pod tlakem, že jsme několik měsíců žili, že ta akce bude zahájena. Nechtěla jsem, abychom se dostali do té situace, že by JAPIS řekl, že nemá volné kapacity, protože jste třikrát řekli, že nezahájíte,“ řekla.

Podmíněný trest pro bývalou starostku Neštěmic za nevýhodnou smlouvu

Číst článek

Chodník v ulici Anežky České opravený není, firma nechce podle starostky Yvety Tomkové z hnutí Vaše Ústí od smlouvy odstoupit. Obě strany čekají na výsledek hlavního líčení. Výslechy svědků budou pokračovat v dubnu.

Samosoudce Pavel Kuděla už dříve uznal, že smlouvu na opravu chodníků Válková změnila bez vědomí radních a zastupitelů ve prospěch firmy. Současná zastupitelka ústeckého obvodu s podmíněným trestem nesouhlasila. Proto musí soud její případ projednat v hlavním líčení. Hrozí jí až pětileté vězení.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme