Česko 1:0 Rakousko

Změny ve vedení Prahy můžou mít dopad i na Pražské služby

Nedávné změny v politickém vedení hlavního města se začínají výrazně projevovat i v řídících a dozorčích orgánech firem, ve kterých má Praha podíl a má na ně vliv. Z dozorčí rady Dopravního podniku odcházejí tři zástupci ODS a jeden z ČSSD. Křeslo se prý 'houpe' i pod ředitelem Dopravního podniku Martinem Dvořákem. Nová koalice ODS a TOP 09 chce prosadit změny i v dalších společnostech, například Pražských službách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boris Šťastný a Bohuslav Svoboda na jednání pražskékho zastupitelstva | Zdroj: ČTK

Podle komentátora Radiožurnálu Petra Nováčka jde o logický krok. „Protože ti, co nyní odcházejí nebo budou ještě odejiti, tak to jsou lidé, kteří pocházejí z éry, kdy Prahu řídil Pavel Bém,“ poznamenal Nováček v poledních Ozvěnách dne. Dodal, že nemusí jít nutně o neschopné a nekompetentní osoby, ale jde zkrátka o změnu poměrů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Změny na pražské radnici a jejich dopad na vedení firem komentoval v poledních Ozvěnách dne komentátor Radiožurnálu Petr Nováček

„Jestliže se od té doby výrazně změnily poměry na pražské radnici, je tady jiná koalice, tak pochopitelně ta jiná koalice chce v dozorčích radách případně i jinde mít lidi, kterým může zcela důvěřovat. Nechce tam mít také určité pozorovatele, kteří by tajnosti z rad mohli expedovat ven,“ vysvětlil.

Nováček doplnil, že jako důvod obměny vedení společností budou oficiálně uvedeny změny fungování firem, transparentnost toků peněz a výběrových řízení. Podle něj jde ale zejména o to, že TOP 09 potřebuje umístit své lidi na klíčová místa ve městě. Například právě do Dopravního podniku.

ČTĚTE TAKÉ: Dopravní podnik musí šetřit. Dostane méně peněz a má dluhy

Snaha odstranit z důležitých a často dobře placených postů protivníky může mít i další význam - oslabení pozice ODS v Praze.

„Při čištění stájí v dopravních podnicích tam například odešli hned tři starostové městských částí - Prahy 7, Prahy 10 a Prahy 11. To je oslabení ODS i z jiného pohledu. Protože takový člověk, je-li vyřazen z tak významné instituce jako dozorčí rada dopravních podniků, tak jaksi ztrácí pozice. Ještě tam setrvává známý David Vodrážka, ale to už je z těch starostů městských částí poslední,“ doplnil Nováček.

Petr Nováček, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme