Známé jihočeské kapely vystoupí v Kaplici na benefičním festivalu na podporu dětí s handicapem

Postižené děti podpoří v Kaplici rockový festival Handifest, který se dnes koná na kaplickém koupališti. Deset interpretů zahraje na pomoc dvěma rodinám s postiženými dětmi. Nebudou chybět ani známí muzikanti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koupaliště Nedamov | Foto: Tomáš Mařas

Celá iniciativa vzešla od kapely Just, která ve spolupráci s Charitou Kaplice přišla na myšlenku pomoci potřebným.

„Většina lidí, když dělá benefiční festival, dělá ho obecně pro nějakou charitu, organizaci, nadaci nebo podobně. My jsme to pojali trošku jinak, rozhodli jsme se přispět dvěma konkrétním rodinám,“ vysvětluje člen kapely Just a organizátor Jan Šátava.

První je rodina Nicolase z Velešína, který trpí dětskou mozkovou obrnou. Peníze z koncertu půjdou na vybavení jeho bezbariérového domu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace o benefičním festivalu v Kaplici přinesla reportérka Kristýna Barchini

Druhou je pak rodina Míši a Anetky z Českého Krumlova. „Oba dva trpí mentální retardací. Jezdí rádi na výlety a podobně, k čemuž jsou ale zase potřeba finanční prostředky,“ popisuje Šátava.

Od 10 hodin začíná na kaplickém koupališti program pro děti. Kromě koncertu si pro ně kapela Just připravila ukázku hudebních nástrojů. Děti si například vyzkouší hru na bicí. Od dvou hodin začíná hlavní odpolední program.

„Nesmím zapomenout zmínit kapelu Seven, všichni určitě dobře znají Báru Zemanovou. Jako headliner a poslední kapela vystoupí Led Zeppelin Southern revival,“ láká návštěvníky Šátava.

Pokud se vám na festivalu i přes chladnější počasí zalíbí, bude možné na kaplickém koupališti přenocovat ve stanech.

Kristýna Barchini, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme