Znojmo oslaví příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Letos uplynulo přesně 1150 let od příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Významný historický okamžik si dnes připomenou stovky lidí na Hradišti ve Znojmě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Znojmo | Foto: Vojtěch Babka

Program zahájí ve 14 hodin mše svatá, následovat bude slavnostní odhalení sochy knížete Rastislava a otevření expozice Velké Moravy.

„V 17 hodin se můžete těšit na divadelní představení Mirákl z Jamu, koncert dechové kapely Dubňanka a v 19 hodin vrcholí program koncertem Hradišťanu, také na nádvoří,“ láká návštěvníky Jana Alexová ze Znojemské besedy.

„Dobovou atmosféru budou doplňovat Velkomoravané, kteří dělají ukázku dobového života a řemesel, ale bude k vidění taky moderní výroba velkomoravských šperků a možnost prohlídky archeologického výzkumu,“ dodává

Ze Znojma na Hradiště bude celé odpoledne od 13 do 21 hodin. jezdit kyvadlová doprava. Autobusy budou mít interval půl hodiny budou obsluhovat zastávky Znojmo autobusové nádraží, Náměstí Svobody, Pražská a Hradiště u jednoty.

Alena Kusáková, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme