Znojmo začne na jaře lákat turisty na adrenalinové trasy v podzemí

Znojmo za několik týdnů spustí projekt ‚Adrenalinové podzemí‘ za 13 milionů korun. Většinu peněz přitom město zaplatí z evropské dotace. V podzemí vzniknou tři nové trasy různé obtížnosti. Ta nejatraktivnější bude velmi členitá, návštěvníci projdou i úseky, kde protéká voda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí | Foto: Anna Černá

Některé chodby jsou velmi úzké, proto už na vstupu budou rámy, aby návštěvníci poznali, kdo by trasu se svojí postavou nemusel projít.

Novinka se má stát velkým lákadlem pro turisty, tak aby se do Znojma přijeli podívat nejen v sezoně, ale i v průběhu roku. Podle starosty města Vlastimila Gabrhela z ČSSD by nová atrakce měla být slavnostně otevřena letos na jaře.

„Turistům to přinese nevšední zážitek, není prakticky ani v Evropě moc měst - a troufám si říct, že žádné, které by něco takového nabízelo. Návštěvník uvidí znojemské podzemí malinko jinak, toto je i podání pro občana města Znojma trošku v netradičním stylu,“ uvedl Gabrhel.

Alena Kusáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme