Zoo ve Dvoře Králové čelí kritice v evropském měřítku

Zoo ve Dvoře Králové se ocitla pod kritikou Evropské asociace zoologických zahrad. Na dva roky jí podmíněně pozastavila členství ve sdružení. Vadí jí, že údajně nedodržuje pravidla evropských programů na záchranu zvířat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahrada | Foto: Pavel Pavlas

Vedení zahrady s tím nesouhlasí a oznámilo, že chce ke konci roku z asociace vystoupit. Ředitelka královédvorské ZOO Dana Holečková Radiožurnálu řekla, co by pro ně znamenalo, kdyby nebyli členy evrospkého sdružení.

„V současné době by to pro nás znamenalo velké zjednodušení práce, protože je to už potřetí během tři čtvrtě roku, kdy se názor Evropské asociace zoologických zahrad dostává dříve novinářům, než nám. V této organizaci je něco nezdravého.“

Český zástupce při Evropské asociaci Vladislav Jiroušek Radiožurnálu řekl, že ve sdružení došlo k výměně lidí, kteří nastavili radikálnější kurz. Myslí si, že některým členům mohou vadit výrazné úspěchy dvorské Zoo a také to, že zahrada některé ohrožené druhy prodává. Názory na tento postup se mezi experty různí.

Veronika Malá, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme