Zřícená lanovka v Přední Labské zřejmě neměla úřední povolení

Lanovka, která se v pátek večer zřítila v Přední Labské a zemřel tak 38letý muž, není v katastru obce Špindlerův Mlýn. Nemá tak s největší pravděpodobností úřední povolení. Drážní inspekce ji proto nevnímá jako lanovku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lanovka se zřítila nedaleko chaty Bumbálka | Foto: Jiří Fremuth

Na Městském úřadě ve Špindlerově Mlýně proto zítra budou inspektoři zjišťovat její přesnější parametry, říká náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera:

„Drážní inspekce eviduje na katastru obce Špindlerův Mlýn pět lanových drah, žádná z nich ale neodpovídá tomu místu, kde se stala mimořádná událost. Z toho důvodu my to jako lanovku nebereme, ale to nevylučuje, že to parametry lanové dráhy splňuje.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O dosavadním zjištění Drážní inspekce mluvila Tereza Chlubná

„A budeme muset zítra zjistit na Městském úřadě ve Špindlerově mlýně, zda se jedná o lanovou dráhu, která splňuje parametry podle zákonů a vyhlášek, nebo ne,“ řekl Kučera.

Pokud se prokáže, že lanová dráha povolení skutečně neměla, hrozí jejímu provozovateli pokuta až 10 milionů korun.

Podle policie se z lanovky zřítila nákladní kabina s pětičlennou rodinou, která se nahoru vyvážela z odstavného parkoviště na horskou chatu na rekreaci.

Lanovka je přitom nákladní a podle policejního mluvčího Udo Erntera na ní lidé vůbec neměli co dělat. První ohledání nasvědčuje tomu, že se přetrhlo tažné lano a kabinka s lidmi se následně zřítila se z výšky 20 metrů do lesa.

Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme