Zrušené sociální služby už nepůjde obnovit, říká ředitelka Slezské diakonie

Pozitivní zprávu se dnes dozvěděli šéfové neziskových organizací, kterým hrozil zánik, a jejich klientům konec služeb, jež nezbytně potřebují. Ministerstvo práce a sociálních věcí nakonec ve svém rozpočtu našlo dalších 140 milionů korun a zároveň zveřejnilo seznam organizací, které peníze dostanou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Azylový dům Bethel Karviná | Foto: Slezská Diakonie, oblast Karvinsko

Ohrožená byla i severomoravská Slezská diakonie, která odhadovala, že bude muset zrušit asi polovinu poskytovaných služeb.

„Největší problém byl v sociální asistenci, terapeutických dílnách pro lidi s postižením a v azylových domech,“ řekla ve Večerním Radiožurnálu ředitelka diakonie Zuzana Filípková.

Podle návrhu, které dnes ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo, by si Slezská diakonie měla polepšit o víc než 32 miliony korun. Některé služby už ale kvůli omezení finančních prostředků musela předtím zredukovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitelka Slezské diakonie Zuzana Filípková byla hostem Večerního Radiožurnálu

„Některé služby jsme museli zrušit, protože diakonie dostala v letošním roce o 45 milionů méně. To je vysoká částka, museli jsme propustit zaměstnance, protože jim končily smlouvy na dobu určitou. Takže některé služby už byly zredukovány a ty nepůjde obnovit.“

„Ale některé služby se drží zuby nehty i při zkráceném a omezeném provozu. A jakmile ministerstvo ty služby dofinancuje, budeme moct některé posílit,“ uvedla Filípková.

Než musela přistoupit k omezení některých sociálních služeb, pomáhala Slezská diakonie asi 6000 klientů.

Silvie Mikulcová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme