Zubaři na Jihlavsku drží nově pohotovost ve svých ordinacích

Na Jihlavsku skončila jednotná zubní pohotovost. Zubaři ji od Nového roku drží nově ve svých ordinacích. Přitom se ještě v loňském roce střídali v Domě zdraví v Jihlavě. To už ale kvůli zastaralému zařízení není možné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zubní ordinace. (Ilustrační foto) | Foto: Josef Seifert

Polenská zubařka Zdenka Kazdová je na jednu stranu za novinku ráda. Pacientům prý může zajistit lepší péči, a to díky kvalitnějšímu zařízení, které v ordinaci má.

To, co využívali v Domě zdraví, prý bylo zastaralé. Nikdo ale neměl peníze na jeho obměnu. Na druhou stranu ale ví, že bude několik měsíců čekat, než si na celou situaci pacienti zvyknou:

„Je to složitější z toho důvodu, že musejí aktivně nejdřív zjistit, kde ta pohotovost je. Rozpis sice je v regionálním tisku, na stránkách kraje, ale vždycky ještě musí zavolat na číslo, kde se aktualizuje, jestli nedošlo ke změně.“

Lidé si nedokáží představit, jak budou v bolestech hledat sloužícího lékaře. A když ho najdou, tak jestli nebude třeba přes celý okres. Může se totiž stát, že zub rozbolí někoho v Polné a zrovna bude sloužit doktor v Telči.

Pak bude muset ujet skoro padesát kilometrů, aby ho někdo ošetřil. Jihlavskou pohotovost měli přeci jen o třicet kilometrů blíže.

„Dcera nebo syn mě to budou muset vyhledat na internetu. Jinak nevím, jak bych zjišťovala, kdo zrovna má kde pohotovost. Teď jde o to, jak se tam dostat, když není auto. Je to těžké. Lepší by bylo, kdyby to bylo v jednom místě,“ říká paní Blanka z Polné.

Tato novinka se ale netýká pouze Jihlavska. Pohotovost ve svých ordinacích už drží například i zubaři na Havlíčkobrodsku a od loňského léta i na Třebíčsku.

Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme