Zvlněná D47 se možná dočká oprav. Eurovia navrhla, že nejhorší úseky srovná

Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák se sešel se zástupci společnosti Eurovia a Ředitelství silnic a dálnic kvůli zvlněné dálnici D47 na severní Moravě. Eurovia ministerstvu navrhla, že nejhorší úseky srovná a na své náklady bude dálnici při problémech opravovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvlněná dálnice D47 na Ostravsku | Zdroj: ČTK

Jednání o zvlněné části dálnice D47 mezi stavební společností Eurovia a Ředitelstvím silnic a dálnic provází od začátku dohady.

Eurovia teď přišla s prvním písemným návrhem, jak části dálnice, která spojuje Ostravu s Olomoucí, opravit. Technické detaily teď budou posuzovat odborníci z Ředitelství silnic a dálnic.

Eurovia podle ministra Žáka bude opravovat dálnici tak dlouho, jak to bude potřeba. Zhruba pět let. „Velmi cenné na této dohodě je, že nedefinuje přesně dobu prodloužené záruky, ale garantuje, že dálnice bude udržována a opravována až do doby, kdy se přestane vlnit, hýbat a bude úplně v pořádku,“ oznámil Žák.

Znovu se všechny strany sejdou pravděpodobně 18. prosince. Eurovia schůzku považuje jen za jednu z pracovních a nechce ji zatím komentovat.

Problematický úsek dálnice D47/D1 u Ostravy | Foto: ČTK

Lenka Jansová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme