Autor

Renáta Spisarová

Je zaměstnankyní Tvůrčí skupiny Hudba Českého rozhlasu a připravuje pořady v oblasti klasické a soudobé hudby pro stanici Vltava. Je zároveň zodpovědná za hudební dramaturgii a prvovýrobu v Moravskoslezském kraji. Podílí se rovněž na přípravě publicistických pořadů, mj. programové řady Vizitka, kde vede rozhovory se svými hosty.

Pro rozhlas pracuje z Ostravy od roku 1996 (moderování, zpravodajství), v roce 1998 se stala součástí redakce kulturní publicistiky v Českém rozhlase Ostrava. Od roku 2002 pracuje pravidelně a poslední roky výhradně pro stanici Vltava.

Je výkonnou ředitelkou Ostravského centra nové hudby, které organizuje festivaly soudobé hudby Ostravské dny a NODO (Dny nové opery Ostrava). Žije a pracuje v Ostravě a New Yorku.

Telefon: 596 203 175

RSS autora

Články autora

|Renáta Spisarová |Hudba

Dalibor

Ostravská v pořadí jedenáctá inscenace Dalibora vznikla na objednávku operního festivalu v Litomyšli, kde měla začátkem července svou premiéru. Ta ostravská se uskutečnila v sobotu, druhou ostravskou premiéru můžete navštívit v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě zítra v 18:30, první reprízu pak v neděli 20. září, nově od 16 hodin. Národní divadlo moravskoslezské už týdny čeká na nového ředitele. Ze sedmi kandidátů by komise měla vybrat budoucího šéfa čtyřsouborového divadla nejdříve po 20. září. Odvolání bývalého ředitele divadla Luďka Golata spojené se zákazem režírovat, přivedlo náhle do inscenačního týmu Ilju Racka, ředitele ostravského studia České televize. Více informací má Renáta Spisarová.