Autor

Robert Břešťan

V médiích působí od roku 1998, začínal jako spolupracovník Českého rozhlasu, později redaktor a moderátor ČRo 6/Rádia Svobodná Evropa. Od září 2003 působil jako moderátor české redakce BBC World Service, rok strávil jako zpravodaj v Londýně. Od března 2006 byl politickým zpravodajem Hospodářských novin, později zástupcem vedoucího a editorem domácí rubriky HN. Absolvoval Literární akademii a VOŠ publicistiky.

RSS autora

Články autora

|Milan Kopp, Robert Břešťan |Zprávy z domova

Soutěžil rekordní počet kandidátů

O přízeň více než osmi milionů voličů se letos ucházelo přes 226 tisíc kandidátů, kteří mohou obsadit necelých 63 tisíc míst v zastupitelstvech obcí, měst nebo městských částí. Senát se tradičně po dvou letech obměňuje z jedné třetiny o 27 křesel usiluje rekordní počet 227 kandidátů.

|Ondřej Černý, Lukáš Vincourek, Robert Břešťan |Zprávy z domova

Vesecká: Pokud jde o důvěru veřejnosti, jsem v nadprůměru

Z toho, že většina občanů České republiky souhlasí s jejím odvoláním, si nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká hlavu nedělá. „Nejsem politik, jsem státní zástupce a ti nemohou být nikdy ovlivňováni veřejným míněním či přáním politiků. A pokud jde o průzkum, jsem vlastně v pozitivním nadprůměru, protože důvěryhodnost v justici se pohybuje dlouhodobě kolem 25 procent. Jedna třetina, co není pro mé odvolání, je ještě docela hezké procento," řekla Rádiu Česko Vesecká.

|Václav Sochor, Ivan Kytka, Lucie Maňourová, Robert Břešťan |Zprávy ze světa

České velvyslanectví pořádá v Londýně prestižní sympozium

Historici i politici si dnes v Londýně připomínají sedmdesáté výročí ustavení středoevropských exilových vlád v Británii během druhé světové války. K této příležitosti uspořádalo české velvyslanectví v Británii společně s University College of London a ambasádami Polska a Slovenska mezinárodní sympozium „The Ties That Bind“ – Vztahy, které zavazují.

|Ondřej Černý, Marián Vojtek, Robert Břešťan |Zprávy z domova

Zahradník: Šance na mé zvolení ombudsmanem je

Kandidát na ombudsmana a bývalý hejtman Jihočeské kraje Jan Zahradník (ODS) věří, že před úterní volbou ombudsmana jsou šance všech kandidátů stále stejné. A to přesto, že se strany vládnoucí koalice shodly na podpoře bývalého ústavního soudce Pavla Varvařovského.