Autor

Romana Lehmannová

V roce 2010 jsem nastoupila do redakce publicistiky Českého rozhlasu České Budějovice jako redaktorka a moderátorka, v roce 2013 jsem se stala členem redakce zpravodajství.

Po mateřské dovolené jsem přešla od rozhlasu k televizi, ale stále chodím moderovat Noční linku.

Před Českým rozhlasem České Budějovice jsem svůj hlas propůjčovala soukromé stanici rádia Gold a Hitrádia Faktor coby moderátorka.

Motto, které by mě vystihovalo do puntíku, asi žádné nemám, ale snažím se nedělat ostatním to, co nechci, aby oni dělali mně.

RSS autora

Články autora

|Lucie Hochmanová, Romana Lehmannová |Regiony

Zpoždění přes dvě hodiny. Hasiči odstraňovali stromy z trati do Českých Budějovic

Vlaky mezi Českými Budějovicemi a Chotýčany už jezdí. V noci na tomto úseku cestující vozily náhradní autobusy. Dopravu na hlavním koridoru do Prahy ve čtvrtek večer zastavily popadané stromy po bouřce a spoje nabíraly až dvouapůlhodinová zpoždění. Hasiči museli padesát cestujících z vlaku evakuovat. Z nepřístupného terénu jim pomohli do autobusu.

| ČRo, Romana Lehmannová |Příroda

Reportérka v Arktidě: rejnočí řízky! Nová vanoční tradice bez kostí

Zima, puška na lední medvědy, sprcha pouze v ledové vodě kilometr od chaty nebo v o něco „teplejším“ moři… Reportérka Českého rozhlasu Romana Lehmannová vyrazila na Svalbard a exkluzivně pro čtenáře Zpravodajského webu Českého rozhlasu líčí život českých vědců na terénní stanici uprostřed divoké přírody. A třeba také to, jak je těžké sehnat v místě věci na pečení klasických českých buchet.

| ČRo, Romana Lehmannová |Regiony

Falšují lékařské zprávy kvůli získání řidičáku. Jihočeští policisté evidují desítky případů

S pomocí falešných lékařských zpráv se několik cizinců pokusilo na jihu Čech získat řidičský průkaz. Policisté podezřívají 44letou ženu z Českého Krumlova, že jim v tom pomáhala. Zmiňovaný případ není v jižních Čechách ojedinělý. Jen za loňský rok tam přišla policie na téměř devadesát zfalšovaných zpráv.

|Romana Lehmannová |Regiony

Rakušané otevírají další část rychlostní silnice, která by se měla napojit na dálnici na jihu Čech

Cestování mezi Lincem a Freistadtem se znovu o něco zkrátí, Rakušané otevírají další část rychlostní silnice S10. Po sedmnácti kilometrech spojujících lineckou dálnici s Freistadtem projedou první řidiči v noci z neděle na pondělí. Další část S10 směrem k poslední obci před Českou republikou začnou stavět zřejmě v roce 2020. Dostavbu rychlostní silnice až k české hranici ale zatím nepřipravují. Čekají, zda se začne stavět i na české straně.