Autor

Rostislav Matulík

Pro ČRo Plus připravuje pořad Svět ve 20 minutách. Od roku 1996 pracuje jako novinář, nejprve v České tiskové agentuře (ČTI). Od roku 1997 dosud působil v Rádiu Svobodná Evropa, poté v Českém rozhlase 6. V letech 1997–1999 pracoval pro tiskové oddělení Ministerstva pro místní rozvoj, mezi roky 1999–2000 jako zahraniční redaktor magazínu TÝDEN (Ringier.cz) a v letech 2000–2007 jako zahraniční redaktor deníku Právo. V roce 2007 působil jako editor komentářů a publicistiky v deníku MF Dnes.

RSS autora

Články autora

|Rostislav Matulík |Zprávy ze světa

Příští útok by mohl směřovat na Asada, píše The Times. Poradci posílají syrského prezidenta do podzemí

Pro syrského diktátora Bašára Asada americkým raketovým útokem z minulého týdne podle deníku The Times skončila beztrestnost, které se vládnoucí syrská dynastie těšila od roku 1970. Otec současného prezidenta Háfiz Asad před čtyřiceti sedmi lety uchvátil v Sýrii moc a vládl železnou pěstí. Bašár Asad ale dnes ví, že další útok amerických raket Tomahawk by už nemusel přežít.

|Rostislav Matulík |Zprávy ze světa

Schůzka Trump-Sísí? 'Setkání spřízněných duší, které oceňují tvrdý postoj'

Britský deník The Times v aktuálním vydání komentuje pondělní schůzku amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho egyptským protějškem Abdalem Fattáhem Sísím. Zahraniční komentátor Michael Binyon zdůrazňuje, že jde o setkání spřízněných duší. „Sísí dával patřičně nahlas najevo, že si od Trumpa hodně slibuje. Oceňuje zejména jeho tvrdý postoj vůči terorismu a sliby, že Islámský stát bude vymazán z mapy,“ píšou Timesy.

|Rostislav Matulík |Zprávy ze světa

Bažil po slávě – a tak hnal tisíce mužů na smrt. Historik odhalil fatální selhání amerického generála

Vojenští historikové ve Spojených státech na rozdíl od svých evropských kolegů nemají ve zvyku podrobně analyzovat chyby, jichž se během válek dopouštějí generálové. „Sté výročí bojů na frontách první světové války ale trvá dost dlouho na to, aby i Američané začali revidovat některá rozhodnutí,“ píše britský týdeník Observer. Chyby velitelů přitom zaplatily životem tisíce vojáků.