Charita se přesouvá na internet, kasičky v ulicích dárce už tolik nelákají

České charitativní organizace už chystají vánoční sbírky. Větší a známější instituce opouštějí tradiční způsob vybírání peněz na ulicích a snaží se lidi oslovovat přes internet. Online dárci jsou totiž štědřejší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kasička, pokladnička, peníze, spoření | Foto: Fotobanka stock.xchng, Sanja Gjenero

Humanitární organizace Člověk v tísni pro letošní Vánoce vsadila na svůj elektronický obchod. V rámci projektu s názvem Skutečný dárek prodává poukázky nejen na hospodářská zvířata. Jejich koupí dárci přispívají chudým lidem po celém světě.

Člověk v tísni už stejným způsobem pomáhal v minulých letech, potvrdil mluvčí organizace Tomáš Urban:

„Je to výhodnější. Většina lidí už internetové připojení má. Máme minimální náklady. A díky tomu 99 procent toho, co lidi pošlou, může jít na sbírku," dodal Urban.

Naopak menší charitativní organizace se i letos spolehnou na dobrovolníky s kasičkami v ulicích měst.

„Velká organizace je známá mezi lidmi, takže lidé přispívají sami z dobré vůle. Menší organizace si musejí probojovat tu cestu. Před Vánocemi plánujeme rozšířit intenzitu," řekl Lukáš Najman ze společnosti Ulice dětem.

V době vánočních sbírek se objevují také podvodníci, kteří si vybrané peníze nechávají pro sebe. Poctiví charitativní pracovníci musejí mít úředně zapečetěnou kasičku a povolení od příslušného krajského úřadu. Měli by se také prokázat jménem a kontaktem na společnost, která sbírku pořádá.

Nikola Bojčev, Kryštof Benoni Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme