2. den French Open: Bravo, Češi!

Český tenis prožil na mezinárodním mistrovství Francie skvělý den - dalších 6 našich hráčů je ve druhém kole French Open. V mužské dvouhře postoupili Dlouhý s Hernychem. Mezi ženami byly úspěšné Peschkeová, Koukalová, Benešová a Vaidišová - ta ve třech setech zdolala krajanku Šafářovou. Jen Paštikové se nevedlo, když prohrála s domácí Dechyovou.

Iveta Benešová

Iveta Benešová | Foto: sportovci.cz

Hned v prvním kole vypadl americký tenista Andre Agassi. Vítěz Roland Garros z roku 1999 na pařížské antuce podruhé za sebou skončil hned po úvodním zápase, tentokrát nestačil na Fina Jarkka Nieminena. Po vyhraném tie-breaku třetího setu sice vedl 2:1 na sety, ale v dalších dvou sadách za 38 minut uhrál jedinou hru a s turnajem se rozloučil.