45. extraligové kolo se neslo ve znamení debaklů

Liberec doma nadělil sedm branek mistrovským Pardubicím, vedoucí celek tabulky Slavia Praha jich vstřelil stejný počet na ledě čtvrtých Vítkovic. Sparta Praha vyprovodila ze svého stadionu čtyřgólovou porážkou hráče Třince. I takové výsledky nabídlo 45. kolo Tipsport extraligy.

Tipsport extraliga

Tipsport extraliga | Foto: Hokej.cz

Jediná Plzeň dokázala odvrátit hrozbu debaklu. Po první třetině prohrávala doma s regionálním rivalem z Karlových Varů 0:4, nakonec však svou porážku zmírnila na 3:4. To však může být plzeňským hráčům jen chabou útěchou, neboť souboj s Karlovými Vary byl zároveň bitvou o to, kdo si ještě uchová reálnou naději na konečné umístění v elitní osmičce.

Pro letošní sezónu již odepsaní hokejisté Vsetína, který má navíc problémy s platbami svým zaměstnancům, vyhráli druhé utkání za sebou a zdá se, že beznadějná a ničím nesvazující situace jim vyhovuje. Tentokrát se vytáhli na kladenském ledě a za vítězství 2:1 po prodloužení si odvezli na Valašsko dva body.