Aleš Procházka: Na řešení kauzy 'registrace' by se měly podílet všechny kluby

Někdy je to docela praktické - mít špatnou paměť, říkají si možná hokejoví fanoušci po nepovedeném vykročení české reprezentace do nové sezóny. Naštěstí se mohou rozptýlit úvahami o 21. kole Tipsport extraligy, které startuje dvěma zápasy už zítra. Úterý je ovšem zadáno také pro další nepřehlédnutelnou událost, která souvisí s nejvyšší domácí soutěží, ale bude se odehrávat daleko od ledu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Šulc | Foto: Vilém Janouš

Debata související s postihem Plzně, Mladé Boleslavi a Kladna - tedy tří celků, v jejichž barvách nastupovali k extraligovým zápasům hráči bez platné svazové registrace - to je téma úterní mimořádné valné hromady Asociace profesionálních klubů.

Mýlí se však ten, kdo očekává od zítřejšího jednání v Praze nějaký definitivní verdikt. Půjde o to zrekapitulovat celou kauzu, která rozčeřila hokejové vody, dát slovo zástupcům klubů, které podle platných regulí pochybily, poslechnout si argumenty právníků i dalších účastníků Tipsport extraligy, kterých se registrační aféra přímo nedotýká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Procházka: Na řešení kauzy 'registrace' by se měly podílet všechny kluby

Ale ať dopadne jak to dopadne, ať už dojde na avizovanou kontumaci výsledků nebo na mírnější postih - v souladu s herním a soutěžním řádem bude nakonec rozhodovat o konkrétním trestu pro výše uvedené kluby jeden jediný muž - ředitel APK Stanislav Šulc. A to určitě není záviděníhodný úkol.

I když na mimořádné valné hromadě se mu třeba dostane oficiálně projevené důvěry, není v žádném případě vyloučeno, že pozdější tvrdý zásah do rozehrané soutěže okomentují ti nepotrefení s patřičnou dávkou alibismu: To víte, kdyby to záleželo na nás, našlo by se jistě nějaké lepší řešení, jenomže - takové jsou zkrátka regule a my s tím nic nenaděláme...

Nepočítám-li Kladno, jehož vedení už předem dalo na vědomí, že uznává svoji chybu a přijme chystaný trest, pak pro funkcionáře a fanoušky Plzně a Mladé Boleslavi - tedy dvou mužstev, která by mohla přijít o podstatně větší porci dosud nasbíraných bodů - nebude nijak složité ukázat prstem na někoho, kdo se rozhodl potopit jejich tým v boji o play off.

Jak citlivý zásah do rozehrané soutěže se chystá - to je patrné i z toho, že získat jakékoliv podrobnější informace o zítřejším jednání valné hromady APK bylo právě tak beznadějné jako dobývat tajemný hrad v Karpatech. V dané chvíli by opravdu nebylo od věci, kdyby všechny extraligové kluby mohly zveřejnit svůj postoj k registrační kauze a přímo se podílet na jejím vyřešení. Jenomže hokejové řády s něčím takovým jaksi nepočítají.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme