Američanky se vzdaly Fed Cupu

Tenistky USA odřekly kvůli obavám o svou bezpečnost účast ve finálové skupině Fed Cupu, která se bude hrát v Madridu od 7. listopadu. Obhájkyně titulu se měly ve skupině na úvod utkat s českými tenistkami. Tým, který Američanky nahradí, určí v nejbližších dnech Mezinárodní tenisová federace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monica Selesová | Foto: Gotenis

Američanky se rozhodly neodletět do Evropy kvůli současné napjaté situaci ve světě po teroristických útocích na New York a Washington. "Uznáváme důvody, kvůli kterým se tenisový svaz USA rozhodl odříci účast týmu ve finálové skupině Fed Cupu," uvedl předseda Mezinárodní tenisové federace Bitti.

Američanky v loňském finále v Las Vegas porazily Španělsko 5:0 a od založení soutěže v roce 1963 na turnaji nechyběly.

Kapitána českého týmu Jana Šimberu rozhodnutí Američanek překvapilo. "Hlavně proto, že všechny tenistky, které mají hrát, na čele se Selešovou, jsou v současné chvíli v Evropě," vysvětlil pro Český rozhlas Šimbera.

Podle Mezinárodní tenisové federace bude náhradník za USA určen nejpozději do pondělí, spíše ale do konce týdne. Bude se zřejmě vybírat z týmů, které prohrály své zápasy v play off. Do finálového turnaje se tak mohou dostat Německo, Slovensko, Itálie, nebo Švýcarsko.

Druhý zápas ve skupině by Češky měly odehrát ve čtvrtek 8. listopadu proti Francii. Hned v pátek 9. listopadu pak mají nastoupit v posledním souboji s týmem Argentiny. Zápasy v Madridu se budou skládat z dvou dvouher a deblu. Do finále, které je na pořadu 11. listopadu, postoupí vítězové skupin.

Skupinu B tvoří Španělky, Belgie, Rusko a Austrálie, podle ITF je však možné, že se skupiny budou losovat znovu. Do 28. října mají kapitáni povinnost nahlásit čtyřčlenné nominace, ovšem ještě do 6. listopadu budou moci udělat v týmu dvě změny.

David Šprincl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme