Anaheim porazil v prvním finále Ottawu

Hokejisté Anaheimu porazili v prvním finálovém zápase NHL Ottawu 3:2. V sérii hrané na čtyři vítězství se tak ujali vedení 1:0.

NHL

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Po druhé třetině Ducks ještě prohrávali 1:2, ale ve třetí třetině skóre otočili. Nejprve srovnal Ryan Getzlaf a necelé dvě minuty před koncem utkání se trefil Travis Moen.

Hosté to v závěru ještě zkusili s odvoláním svého brankáře, jejich velký tlak navíc umocnilo vyloučení Prongera, ale Anaheim se štěstím přežil velkou šanci Heatleyho i nepřehlednou skrumáž a vcelku po zásluze slavil první vítězství.

Anaheim - Ottawa 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. McDonald (Selänne), 46. Getzlaf (Perry, Jackman), 58. Moen (R. Niedermayer, S. Niedermayer) - 2. Fisher (Meszároš, Comrie), 25. Redden (Alfredsson, Spezza). Rozhodčí: Devorski, OúHalloran - Heyer, Morin. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17.274. Stav série: 1:0.

Věra Bláhová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít