Ani dva góly Nedvěda Oilers nestačily

Čeští hokejisté Petr Nedvěd a Martin Ručinský, ještě nedávno spoluhráči v New Yorku Rangers, se poprvé postavili proti sobě. Ze vzájemného souboje vyšel vítězně Ručinský, jehož Vancouver vyhrál v Edmontonu 4:3 v prodloužení. Oilers nepomohly ani dva góly Nedvěda, Ručinský pomohl Canucks brankou a přihrávkou.

Petr Nedvěd

Petr Nedvěd | Foto: Miroslav Konvalina

Vancouver si díky výhře upevnil třetí místo v tabulce Západní konference, Edmontonu patří desátá pozice se ztrátou pěti bodů na osmé Kings z Los Angeles. Souboj dvou kanadských týmů začal lépe pro Oilers. Po úvodní třetině byl stav nerozhodný 1:1, ale po polovině zápasu se díky dvěma přesilovkovým trefám Petra Nedvěda dostali do dvougólového vedení. Hned o tři minuty později se ale ve středním pásmu rozjel Martin Ručinský a střelou švihem překonal svého bývalého spoluhráče z New Yorku Jussiho Markanena. O vyrovnání se po Ručinského nahrávce postaral sedm minut před koncem třetí třetiny Brendan Morrison. Rozhodující gól vstřelil půl minuty před závěrem prodloužení Geoff Sanderson.

Hokejisté Tampy potvrdili i v zápase s newoyrskými Rangers své postavení vedoucího týmu celé NHL a zvítězili 5:2. Dva góly vstřelil vedoucí muž kanadského bodování Martin St. Louis a také jeho spoluhráč Vincent Lecavalier. Lightning prodloužili svoji sérii bez porážky na jedenáct zápasů a zároveň dosáhli rekordního počtu 95 bodů. Jednu z branek hostů vstřelil po nahrávce Jaromíra Jágra Jan Hlaváč, který se trefil po 37 zápasech.

Naopak městský rival Rangers New York Islanders zvítězili v Anaheimu 3:1 a udělali další krok k postupu do play off. Mighty Ducks prohráli třetí utkání v řadě a naděje na účast ve vyřazovacích bojích se jim vzdaluje. Jednu asistenci si v dresu domácích připsal Petr Sýkora.

Postup do play off se vzdaluje také Phoenixu, který prohrál s Coloradem 2:3 a na výhru čeká už jedenáct zápasů.

V boji o osmé místo ve Východní konferenci neuspěla Atlanta, která prohrála v Carolině 2:4. Trashers nebyla nic platná ani dvanáctá letošní trefa Patrika Štefana. Na jeden gól Hurricanes nahrával Radim Vrbata.

Výsledky:

Carolina - Atlanta 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 14. C. Adams, 32. Justin Williams, 41. Hedican (Vrbata), 60. Cole - 24. McEachern, 42. Štefan. Střely na branku: 24:25. Diváci: 12.160

Washington - Chicago 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Branky: 14. Halpern, 30. Peat, 47. Willsie - 37. a 54. Ruutu, 23. Strudwick, 32. Berard. Střely na branku: 30:32. Diváci: 14.983

Tampa Bay - New York Rangers 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Branky: 21. a 45. St. Louis (na druhou Kubina), 23. a 47. Lecavalier, 15. Stillman - 33. Poti, 35. Hlaváč (Jágr). Střely na branku: 27:28. Diváci: 20.026

Edmonton - Vancouver 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 22. a 31. Nedvěd, 3. Horcoff - 19. Allen, 34. Ručinský, 53. Morrison (Ručinský), 65. Sanderson. Střely na branku: 27:24. Diváci: 16.839

Phoenix - Colorado 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 24. Kolanos, 60. Comrie - 7. Kariya, 25. Nikolišin, 43. Barnaby. Střely na branku: 25:30. Diváci: 18.531

Anaheim - New York Islanders 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 36. Pahlsson (Sýkora) - 18. Ronning, 39. Niinimaa, 60. Scatchard. Střely na branku: 46:29. Diváci: 16.385