Ani Hejdukova střela nepomohla Coloradu k výhře

Hokejista Milan Hejduk z Colorada sice jednou skóroval v utkání NHL proti New Jersey, přesto Devils zvítězili 4:3. Nejlepší střelec uplynulého ročníku sice v 54. minutě vyrovnal, jenže o čtyřicet sekund později Jeff Friesen rozhodl. Patrik Eliáš asistoval u dvou branek obhájců Stanley Cupu.

Milan Hejduk

Milan Hejduk | Foto: Hráči NHL

Carolina prohrávala s Tampou Bay už 0:3, dokázala se vrátit do zápasu, vyrovnala, ale nakonec prohrála 3:4. Tampa tak dál zůstala jediným neporaženým týmem v NHL, přemožitele nenašla už v osmi utkáních. Třígólové vedení hosty trochu uspokojilo a trio mladíků z Caroliny je za to vytrestalo. Nejdříve skóroval Josef Vašíček, poté se trefil Erik Cole a další český útočník Radim Vrbata skóre srovnal.

V utkání Edmontonu s Detroitem rozdělili domácí svůj brankový příděl do dvou třetin, zatímco hokejisté Red Wings dali všechny čtyři góly ve druhé části. Za Oilers snížil Aleš Hemský na 3:4 a s devíti body vede kanadské bodování edmontonského mužstva. Radek Dvořák dvakrát nahrál na gól a zaznamenal tak dvoustou asistenci v NHL. Detroitský útočník Jiří Hudler se v utkání prezentoval jen čtyřmi trestnými minutami.

Skvělé představení viděli diváci v Los Angeles, kde se představil Phoenix. Hlavním aktérem byl v dresu domácích Slovák Žigmund Pálffy. Jednu asistenci zaznamenal český obránce v barvách LA Jaroslav Modrý, na druhé straně se mezi nahrávače zapsal Jan Hrdina. Roman Čechmánek pustil z 25 střel tři branky a svůj tým zpočátku ještě za nerozhodnutého stavu hodně podržel.

Washington sice v pátek zlomil černou sérii, ale na první výhru venku stále čeká. Na ledě Minnesoty dokázal Robert Lang při přesilovce v poslední třetině už jen zmírnit prohru 1:2.

Výsledky:

New Jersey - Colorado 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Branky: 20. S. Niedermayer (Eliáš), 30. Gomez (Eliáš), 50. White, 55. Friesen - 19. Sakic, 20. Tanguay, 54. Hejduk. Střely na branku: 31:23. Diváci: 17.342

New York Islanders - Anaheim 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 5. J. Blake, 17. Kvaša (Hamrlík), 25. Jašin, 42. Hunter - 27. R. Niedermayer (Prospal). Střely na branku: 20:18. Diváci: 10.782

Pittsburgh - Boston 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 48. a 53. Fata, 63. Malone - 3. Knuble, 30. Axelsson. Střely na branku: 28:32. Diváci: 10.226

Montreal - New York Rangers 1:5 (0:0, 1:2, 1:3)
Branky: 27. Perreault - 30. Carter, 39. Lundmark, 44. Ručinský (Holík), 52. Simon, 53. LaCouture. Střely na branku: 35:27. Diváci: 19.979

Ottawa - Buffalo 1:1 po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 32. Alfredsson (Bonk) - 24. Patrick. Střely na branku: 35:38. Diváci: 15.445

Toronto - Philadelphia 1:7 (0:3, 1:2, 0:2)
Branky: 28. Tucker - 27. a 46. Kapanen, 5. Handzuš, 7. Johnsson, 8. Williams, 31. Amonte, 59. Roenick. Střely na branku: 22:22. Diváci: 19.355

Florida - San Jose 2:6 (0:3, 2:2, 0:1)
Branky: 21. Bouwmeester, 31. Horton - 3., 16. a 26. McCauly, 39. a 52. Cheechoo, 11. Stuart. Střely na branku: 29:20. Diváci: 13,412

Tampa Bay - Carolina 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 24. a 36. Lecavalier, 13. St. Louis (Kubina), 52. Stillman - 39. Vašíček, 41. Cole, 50. Vrbata. Střely na branku: 28:36. Diváci: 16.616

Minnesota - Washington 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 16. Walz (Kuba), 30. Brunette - 43. Lang. Střely na branku: 25:16. Diváci: 18.568

Nashville - Dallas 1:1 po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 14. G. Johnson - 31. DiMaio. Střely na branku: 26:28. Diváci: 13.186. Za Nashville odchytal Tomáš Vokoun 65 minut, kryl 27 střel

St. Louis - Chicago 2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
Branky: 9. Nicklaus, 49. Drake - 25. Dempsey, 30. Sullivan, 40. Moen. Střely na branku: 33:19. Diváci: 19.011

Calgary - Columbus 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 5. a 16. Leopold, 58. Donovan. Střely na branku: 34:15. Diváci: 14.539

Edmonton - Detroit 4:4 po prodl. (2:0, 0:4, 2:0 - 0:0)
Branky: 11. Torres (Dvořák), 18. Bergeron (Dvořák), 48. Hemský, 57. Moreau - 33. McCarty, 34. Hull, 36. Draper, 48. Dacjuk. Střely na branku: 33:31. Diváci: 16.839

Los Angeles - Phoenix 7:3 (3:1, 2:0, 2:2)
Branky: 50. a 60. Frolov, 2. Pálffy, 10. L. Robitaille (Modrý), 17. Višňovský, 25. Armstrong, 30. Sim - 13. Langkow, 41. Kolanos, 48. Suchý (Hrdina). Střely na branku: 25:25. Diváci: 18.118. Za Los Angeles odchytal Roman Čechmánek celý zápas, kryl 22 střel

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít