Armstrong vyhrál Tour de France popáté v řadě

Francouz Jean-Patrick Nazon vyhrál poslední dvacátou etapu slavné cyklistické Tour de France. Celkovým vítězem se stal Američan Lance Armstrong, který triumfoval popáté v řadě a vyrovnal tak rekord Španěla Induraina.

Lance Armstrong

Lance Armstrong | Zdroj: ČTK

Dnešní poslední etapu, která odstartovala ve Ville-d'Avray a skončila na pařížském bulváru Champs-Elysées, na němž cyklisté absolvovali deset okruhů, vyhrál Francouz Jean-Patrick Nazon. Puntíkovaný trikot pro nejlepšího vrchaře si s předstihem zajistil jeho krajan Richard Virenque, zelený trikot pro vítěze bodovací soutěže spurtérů oblékl Australan Baden Cooke. Do cíle Tour dojeli i oba čeští cyklisté. René Andrle obsadil v dnešní etapě 22. místo a celkově skončil třiaosmdesátý. Pavel Padrnos dojel stodesátý a v konečném pořadí mu patří 102. místo.

Výsledky Tour de France

20. etapa (160 km): 1. J.P. Nazon (Fr.) 3:38:49 hod., 2. Cooke, 3. McEwen (oba Austr.), 4. Paolini (It.), 5. Hushovd (Nor.), 6. O'Grady (Austr.), 7. Zabel (Něm.), 8. Vajnštejns (Lot.), 9. Glomser (Rak.), 10. D. Nazon (Fr.), ...22. Andrle všichni stejný čas, 110. Padrnos (oba ČR) -15

Konečné pořadí: 1. Armstrong (USA) 83:41:12, 2. Ullrich (Něm.) -1:01, 3. Vinokurov (Kaz.) -4:14, 4. Hamilton (USA) -6:17, 5. Zubeldia - 6:51, 6. Mayo (oba Šp.) -7:06, 7. Basso (It.) -10:12, 8. Moreau (Fr.) -12:28, 9. Sastre -18:49, 10. Mancebo (oba Šp.) -19:15, ...83. Andrle -2:35:17, 102. Padrnos -3:05:34

Bodovací soutěž (zelený trikot): 1. Cooke 216 b., 2. McEwen (oba Austr.) 214, 3. Zabel (Něm.) 188, 4. Hushovd (Nor.) 173, 5. Paolini (It.) 156, 6. J.P. Nazon 154, ...97. Andrle 4

Nejlepší vrchař (puntíkovaný trikot): 1. Virenque (Fr.) 324, 2. Dufaux (Švýc.) 187, 3. Armstrong 168, 4. Moreau (Fr.) 137, 5. Mercado 136, 6. Mayo (oba Šp.) 130, ...69. Padrnos 4

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít