Arsenal sešívané rozpáral

Kdyby fotbalisté Slavie nastoupili v Lize mistrů na stadionu Arsenalu v tradičních dresech, nejspíš by jim z nich zbyly jen cáry. Lídr české ligy totiž prohrál s nejlepším celkem anglické Premier League 0:7. Ve druhém utkání skupiny "H" porazila FC Sevilla Steauu Bukurešť 2:1. Skupinu vede Arsenal před Sevillou a Slavií, Steaua je čtvrtá.

vítězný Arsenal

vítězný Arsenal | Zdroj: ČTK

Slavia v první půli, ale nejen v ní, selhala. Už v páté minutě ji vyškolil Hleb se skórujícím Fabregasem. Ve 24. si vlastní gól po Hlebově střele dal Hubáček a v 41. zaváhání Vaniaka po Pudilově těžké malé domů využil Walcott.

Arsenal i ve druhé půli koncertoval, hosté nestíhali a inkasovali od Hleba a podruhé se trefujících Walcotta a Fabregase. Až pak se do slibných pozic dostali i slávisté, ale Krajčíka a Vlčka vychytal Almunia.

Pražanům ještě v závěru přidal na cestu domá jeden gól střídající Bendtner, a tak Slavia utrpěla nejětžší porážku na evropské pohárové scéně. Prohrou 0:7 je také vyrovnala rekordní prohru historie Ligy mistrů. Takto vysoko totiž přehrál už jen Juventus Turín Olympiakos Pireus v prosinci roku 2003.

"Je škoda takového zápasu. Myslím si, že doposud jsme zápasy v Evropě odehráli se vztyčenou hlavou. Bohužel, teď přišlo v této soutěži první velké zaváhání," prohlásil po utkání kapitán Slavie Stanislav Vlček, který litoval také toho, že pracně budované jméno ztratila Slavia během jednoho večera. "Doufám, že se z toho oklepeme a půjdem dál, nic jiného nám nezbývá," dodal nešťastný Vlček před návratem do Čech.

Výsledky - 3. kolo:

Skupina E:

VfB Stuttgart-Olympique Lyon 0:2 (0:0),
branky: 56. Fábio Santos, 79. Benzema. Rozhodčí: Batista (Port.). Diváci: 51.300.

Glasgow Rangers-FC Barcelona 0:0,
rozhodčí: Plautz (Rak.). Diváci: 49.800.

Dynamo Kyjev-Manchester United 2:4 (1:3),
branky: 34. Rincón, 78. Bangoura - 41. a 68. z pen. Ronaldo, 10. Ferdinand, 18. Rooney. Rozhodčí: Kassai (Maď.). Diváci: 35.000.

AS Řím-Sporting Lisabon 2:1 (1:1),
branky: 15. Juan, 70. Vučinič - 18. Liedson. Rozhodčí: Hauge (Nor.). Diváci: 42.000.

PSV Eindhoven-Fenerbahce Istanbul 0:0,
rozhodčí: Webb (Angl.). ČK: 65. Deivid (Fenerbahce). Diváci: 35.000.

CSKA Moskva-Inter Milán 1:2 (1:0),
branky: 32. Jo - 52. Crespo, 80. Samuel. Rozhodčí: Riley (Angl.). Diváci: 25.000.

Arsenal-Slavia Praha 7:0 (3:0),
branky: 5. a 58. Fábregas, 41. a 55. Walcott, 24. vlastní Hubáček, 51. Hleb, 90. Bendtner. Rozhodčí: Farina - Stagnoli, Romagnoli (všichni It.). ŽK: Flamini, Hleb - Volešák. Diváci: 59.621.
Sestava Arsenalu:
Almunia - Sagna, Touré, Gallas, Clichy - Eboué, Fábregas, Flamini (63. Gilberto), Hleb (63. Rosický) - Adebayor (63. Bendtner), Walcott. Trenér: Wenger.
Sestava Slavie:
Vaniak - Krajčík, Suchý, Hubáček, Pudil - Šenkeřík, Švec, Kalivoda (46. Jablonský), Tavares (63. Belaid), Ivana (56. Volešák) - Vlček. Trenér: Jarolím.

FC Sevilla - Steaua Bukurešť 2:1 (2:0),
branky: 5. Kanouté, 17. Luis Fabiano - 63. Petre. Rozhodčí: Rosetti (It.). Diváci: 31.000.