Atletická arbitráž potvrdila Mencovi doživotí

Arbitrážní rada Českého atletického svazu potvrdila rozhodnutí disciplinární komise o udělení doživotního zákazu činnosti pro koulaře Miroslava Mence. Třicetiletý atlet, kterému bylo prokázáno již druhé užití nedovolených dopinkových prostředků, se ale chce obrátit na civilní soud. Případ také hodlá předložit k šetření příslušnému orgánu Rady Mezinárodní asociace atletických federací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Menc | Foto: Dan Krzywoň

Miroslav Menc potvrdil, že příliš nepočítal s tím, že by druhé zasedání Arbitrážní rady ČAS potvrdilo doživotní distanc. "Doufal jsem, že uspěju, protože k tomu byl důvod. Arbitrážní rada se totiž snažila zvážit všechny okolnosti, ale nakonec to dopadlo úplně obráceně, a je vidět, že všechny odborné posudky jsou ignorovány," postěžoval si Menc. Předseda arbitrážní rady Jan Jirka ovšem vysvětlil, že komise posudky neignorovala, její rozhodnutí ovšem muselo respektovat platná mezinárodní ustanovení. "Vzali jsme sice v úvahu, že Miroslav Menc nepožil žádnou zakázanou látku a nandrolon v jeho těle vzniknul přirozenou cestou při tréninku, ale my jsme nemohly jinak rozhodnout, protože veškeré postupy při řízení jsou upraveny směrnicemi Mezinárodního olympijského výboru a Mezinárodní atletické federace. Tyto směrnice nemůže žádný orgán v České republice změnit. Prozkoumali jsme rozhodnutí disciplinární komise a všechny předložené důkazy, ale jsme limitováni faktem, že došlo k překročení povolené hranice výskytu látky v organismu a není rozhodující jak a o kolik," vysvětlil Jirka, podle kterého to ovšem neznamená, že by v případě, kdy by rozhodnutí nemuselo respektovat směrnice IAAF a MOV, bylo rozhodnutí rady opačné.

Jan Dvořák, Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme