Atletický svátek v Edmontonu zná prvního vítěze

Světovým šampiónem na maratónské trati se stal Etiopan Gezahegne Abera. Až v cílové rovince porazil Keňana Simona Biwotta. Maraton proběhl Edmontonem v době slavnostního zahájení mistrovství světa, při kterém nesl českou vlajku oštěpař Jan Železný.

Etiopan Abera, vítěz olympiády ze Sydney na stejné trati, vyhrál nejtěsnějším rozdílem v historii maratonu na mistrovství světa. Keňana Biwotta porazil o pouhou 1 sekundu. Třetí doběhl Ital Baldini. Nejrychlejší maratonec světa Chalid Chanuči vzdal závod pro zdravotní potíže na 26. kilometru.

První čeští reprezentanti se představí dnes odpoledne. Kvalifikace čekají koulaře Stehlíka a tyčkařku Hamáčkovou.

Výsledky maratonu: 1. Abera (Etiopie) 2:12:42, 2. Biwott (Keňa) 2:12:43, 3. Baldini (Itálie) 2:13:18, 4. Tola (Etiopie) 2:13:58, 5. Aburaja (Japonsko) 2:14:07, 6. El Mouazíz (Maroko) 2:15:41.

Účast českých reprezentantů v soutěžích druhého dne - so 4.8.:

*16:30 koule M (kvalifikace), Stehlík (případné finále 0:00), *16:45 tyč Ž (kvalifikace), Hamáčková, *17:45 400 m M (rozběhy), *19:45 kladivo M (kvalifikace) Maška, *23:50 20 km chůze M (finále), Malysa, Holuša, 00:25 oštěp Ž (kvalifikace) Tomečková.

Další atraktivní závody: 100 m M (rozběhy 18:30, meziběhy 0:05)

Milan Kopp, Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít