Olympijská šampionka Rollinsová-McNealová porušila dopingová pravidla, dostala pětiletý distanc

Olympijská vítězka v běhu na 100 metrů překážek Brianna Rollinsová-McNealová z USA byla potrestána pětiletým zákazem startu za porušení dopingových pravidel. Oznámila to v pátek Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU). Trest je až do rozhodnutí Sportovní arbitráže CAS dočasně pozastaven.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká překážkářka Brianna Rollinsová-McNealová | Foto: Kai Pfaffenbach | Zdroj: Reuters

Devětadvacetiletá atletka, která triumfovala na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiru a má i titul mistryně světa z roku 2013, byla obviněna z neoprávněného zasahování do procesu získávání výsledků.

Drahotová měla zvýšenou hladinu testosteronu. ‚Látky tělo produkuje přirozeně. Nedopovala,‘ říká právník

Číst článek

Podle dopingového kodexu se může závodník takového prohřešku dopustit například manipulací s identifikačními čísly na formuláři o dopingové kontrole během testování.

Rollinsová-McNealová, která má závodní činnost zpětně pozastavenou od loňského srpna, se proti tomu odvolala k CAS. Ta musí o jejím odvolání rozhodnout do začátku olympijských her v Tokiu, do té doby může Rollinsová-McNealová startovat v americké kvalifikaci.

Rollinsová-McNealová už měla v minulosti problémy kvůli porušení pravidel o hlášení pobytu. Během roku 2016 po zisku olympijského zlata nebyla třikrát za sebou zastižena k testování a dostala roční zákaz startů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme