Čeští atleti mohou závodit v hale, dostali zelenou od ministerstva. Podmínkou jsou testy

Čeští atleti mohou zahájit závodní halovou sezonu. Svaz uspěl se žádostí o výjimku na Halovou atletickou ligu mužů a žen. První ze čtyř dílů nového seriálu se uskuteční v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce už v sobotu 23. ledna. Vzhledem k pokračující pandemii koronaviru budou podmínkou negativní testy a na tribuny nesmějí fanoušci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Holuša | Zdroj: Profimedia

V areálu sportovní haly může být maximálně 200 lidí. Seriál je určen pro členy reprezentačních výběrů usilujících o účast na halovém mistrovství Evropy, olympijských hrách i mládežnických kontinentálních šampionátech, uvedl svaz na webu.

Výjimka se vztahuje nejen na sobotní mítink, ale i na další díly, které jsou rovněž do Stromovky naplánované na 30. ledna a 9. a 26. února.

Další závody

Zelenou od ministerstva zdravotnictví už dříve dostal únorové mezinárodní mítinky Kladno Indoor a Hvězdy v Nehvizdech. Svaz žádal rovněž o výjimku pro Czech Indoor Gala v Ostravě, halové mistrovství republiky v Ostravě a MČR ve vícebojích v Praze, které jsou také naplánované na únor. O těchto akcích ministerstvo zdravotnictví rozhodne později.

Vrcholem letošní halové sezony by mělo být začátkem března HME v polské Toruni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme