Šéfem České atletiky dál zůstává Varhaník. Zvolen byl počtvrté za sebou, v čele svazu je od roku 2009

Český atletický svaz nadále povede Libor Varhaník. Na valné hromadě neměl protikandidáta a získal mandát na další čtyři roky. Svaz o tom informoval v tiskové zprávě. Varhaník je šéfem české atletiky od roku 2009, kdy vystřídal dlouholetého předsedu Karla Pilného.

Nymburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sám po sobotních volbách v Nymburku zahájí čtvrté čtyřleté funkční období. Pětapadesátiletý rodák z Kutné Hory v poslední době řešil zejména změnu pravidel financování sportu po přechodu této agendy z ministerstva školství k Národní sportovní agentuře (NSA) a důsledky koronavirové pandemie, která loni na jaře zastavila i atletickou činnost.

Pozdě, ale přece. Někdejší výškař Bába dodatečně získá bronzovou medaili z mistrovství Evropy

Číst článek

Česko bylo světovým průkopníkem při obnovování atletických soutěží. „Jsem hrozně rád, že atletika pořád v činnosti pokračuje. I přes to složité období je velká chuť a motivace našich členů k tomu, aby atletika žila a aby oddíly ožily jako před tou pandemií,“ uvedl Varhaník v rozhovoru na svazovém facebooku.

V nejbližší budoucnosti bude úkolem obnovit atletickou činnost, až to zmírnění vládních opatření proti šíření koronaviru umožní. „Potřebujeme vrátit všechny k pravidelné pohybové aktivitě. To jde ruku v ruce s naším vytčeným cílem, aby atletika byla nejpraktikovanějším sportem České republiky. Myslíme si, že k tomu má veškeré předpoklady. Je to sport na celý život, učí základní pohybové dovednosti, je genderově vyvážený, jednoduchý,“ řekl Varhaník.

Členská základna atletických oddílů v poslední době roste. „Pevně věřím, že ani tohle složité období nám v tom žádné výrazné změny neudělá,“ doplnil staronový předseda.

Varhaník zastává vrcholnou funkci i na evropské úrovni. Od roku 2019 je místopředsedou Evropské atletiky a loni se stal předsedou správní rady pro atletické mistrovství Evropy v Mnichově 2022. Je také místopředsedou Českého olympijského výboru a členem Národní rady pro sport, což je poradní orgán předsedy NSA Milana Hniličky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme