‚O něčem takovém se mi ani nezdálo.‘ Překážkář Müller poběží v Dauhá semifinále

Při své premiéře na světovém šampionátu postoupil Vít Müller v závodu na 400 metrů překážek do semifinále. Je to pro něj jeden z největších úspěchů kariéry.

Dauhá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Překážkář Vít Müller | Zdroj: Reuters

V dráze pod sebou měl Vít Müller jednoho z největších favoritů závodu – muže, co nahání světový rekord, Američana Raie Benjamina. Českého debutanta mohl znervózňovat i pohled do startovní listiny, podle které byl ve svém rozběhu nejhorší.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atlet Vít Müller poběží na mistrovství světa v Dauhá semifinále. Více v reportáži Marka Augustina

Jenže nebyl. Do cíle se dostal na čtvrtém, tedy posledním postupovém místě.

„Jsem neuvěřitelně šťastný, s postupem do semifnále jsme vůbec nepočítali. O něčem takovém se mi ani nezdálo,“ popisoval pro Radiožurnál šťastný český reprezentant.

Noční maraton na mistrovství světa vyhrála Keňanka Chepngetichová. Joglová doběhla dvacátá

Číst článek

Krátce po startu se ale třiadvacetiletému atletovi nezdála spíš výška překážek. Nebo mezera mezi nimi. V závěsu za hvězdným Benjaminem boural jednu za druhou.

„Čekal jsem, že mě seběhne trochu dřív, ale asi se šetřil na semifinále a finále. Já pokazil, co se dalo. Vzal jsem třetí a čtvrtou překážku kolenem a šestou jsem skočil úplně hrozně, ale konkurenti to zkazili asi ještě hůř,“ popsal Müller svůj závod.

Co si po nepovedeném startu říkal, raději prozradit nechtěl. „To by bylo moc sprosté. Na semifinále každopádně vytáhnu z paty zbytek formy a trochu pozlobím soupeře,“ dodal.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme