Mítink Diamantové ligy v Šanghaji v září nebude, v cestě stojí čínská opatření kvůli koronaviru

Mítink atletické Diamantové ligy v Šanghaji, který byl v upraveném kalendáři naplánovaný na 19. září, se letos neuskuteční. Je to další důsledek toho, že Čína do konce roku pozastavila všechny mezinárodní sportovní akce s výjimkou těch, které jsou testovací před zimními olympijskými hrami 2022 v Pekingu.

Monte Carlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mítink Diamantové ligy. | Zdroj: Reuters

O zrušení mítinku informovali na webu pořadatelé. „Mítink se vrátí příští rok, kdy převezme své tradiční místo jako jeden ze závodů v úvodu kalendáře Diamantové ligy,“ uvedli.

V důsledku koronavirové krize se Diamantová liga letos ještě naplno nerozběhla a nebude mít podobu seriálu s vyvrcholením při finálovém mítinku. Zatím se pod její hlavičkou uskutečnily improvizované exhibiční závody v Oslu a Curychu, první „klasický“ závod by měl být 14. srpna v Monaku.

Do 17. října následuje v prozatímním kalendáři ještě dalších šest akcí, ale ta poslední by měla být znovu v Číně, což je vzhledem k tamním opatřením nepravděpodobné.

Due to the suspension of all international sporting events in the Chinese city, the 2020 Wanda #DiamondLeague meeting in Shanghai has been cancelled.

diamondleague.com/news/general/n…

04:01 – 24. 07. 2020

20 23

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme