Zlatá i stříbrná medailistka v maratonu z her v Riu dopovaly, po Sumgongové odhalili i Kirwaovou

Po vítězné Keňance Jemimě Sumgongové má kvůli krevnímu dopingu zastavenou činnost i stříbrná medailistka z olympijského maratonu v Riu de Janeiro Eunice Kirwaová. Pětatřicetiletá rodačka z Keni reprezentující Bahrajn měla podle Komise pro bezúhonnost atletiky (AIU) rovněž pozitivní test na krevní doping EPO.

Monako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eunice Kirwaová po zisku stříbra na olympiádě v Riu. | Foto: Jonannes Eisele | Zdroj: Reuters

Kirwaová je suspendována prozatímně, než bude její případ uzavřen. Sumgongová dostala za nález EPO osmiletý trest. Původně byla potrestána čtyřletým zákazem činnosti, ale protože při vyšetřování lhala a předložila falešné důkazy, komise AIU jí distanc letos v lednu zdvojnásobila.

Čtyřiatřicetiletá Sumgongová odevzdala pozitivní test v únoru 2017. O půl roku dříve na hrách v Riu vyhrála před Kirwaovou o devět sekund v čase 2:24:04 a získala pro Keňu první olympijské zlato v ženském maratonu.

The AIU confirms Provisional Suspensions against Indian sprinter Gomathi Marimuthu and Bahraini long-distance runner Eunice Jepkirui Kirwa, both for a violation of the @IAAF is now @WorldAthletics Anti-Doping Rules.
Find out more ➡ bit.ly/AIUProvSus
#AIUNews #CleanSport

17:52 – 21. 05. 2019

42 28

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme