Šampionka v běhu na 400 metrů Násirová má zastavenou činnost, nehlásila se dopingovým komisařům

Mistryně světa v běhu na 400 metrů Salva Ajd Násirová má od čtvrtka dočasně zastavenou činnost kvůli porušení pravidel o dopingu. Dvaadvacetiletá nigerijská sprinterka reprezentující Bahrajn se provinila tím, že opakovaně nesplnila povinnost nahlásit místo pobytu pro potřeby dopingových komisařů. Oznámila to Jednotka pro bezúhonnost atletiky (AIU).

Monte Carlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Salva Ajd Násirová. | Foto: Soenar Chamid | Zdroj: Reuters

Běžkyni hrozí až dvouletý trest. V takovém případě by chyběla v příštím roce na odložených olympijských hrách v Tokiu.

Doping se skrýval v pamlsku. Americký tyčkař nečekal, že tam bude tolik marihuany

Číst článek

Násirová se na čtvrtce stala už v roce 2017 v Londýně v pouhých 19 letech vicemistryní světa a naplno zazářila na loňském šampionátu. V Dauhá získala titul časem 48,14 sekundy, kterým se zařadila na třetí místo v historických tabulkách.

Rychlejší dosud byly jen Marita Kochová z bývalé NDR při světovém rekordu 47,60 v Canbeře v roce 1985 a Jarmila Kratochvílová na prvním mistrovství světa v Helsinkách v roce 1983, kde zaběhla čas 47,99.

The AIU has provisionally suspended Salwa Eid Naser of Bahrain for whereabouts failures, a violation of the @World Athletics Anti-Doping Rules.
Find out more ⬇️
bit.ly/AIUProvSus
#AIUNews
#CleanSport

14:45 – 05. 06. 2020

82 93

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme