Koulař Staněk má bronz z halového MS, o stříbro ho připravil horší druhý pokus

Koulař Tomáš Staněk skončil druhý na halovém mistrovství světa v Birminghamu. Vrhl 21 metrů a 44 centimetrů, stejně jako druhý Němec Strohl, ale měl horší druhý pokus. Vyhrál Novozélanďan Walsh.

Birmingham Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koulař Tomáš Staněk | Zdroj: ČTK

Tomáš Staněk se na stupně vítězů probojoval díky pokusu ze čtvrté série, který měřil 21 metrů a 44 centimetrů. Druhý nejdelší vrh předvedl druhým pokusem, který byl o 32 centimetrů kratší.

Právě délka druhého nejdelšího pokusu rozhodovala o stříbrné a bronzové medaili. Staněk a Němec David Storl shodně vrhli 21,44, dvojnásobný mistr světa ale ve druhé sérii zapsal o tři centimetry delší pokus.

Halovým mistrem světa se suverénně stal Novozélanďan Thomas Walsch, která už v první sérii zazářil pokusem dlouhým 22,13, o pár minut později na centimetr stejný výkon zopakoval ve třetí sérii.

Své vítězství definitivně potvrdil oslavným posledním vrhem, kdy mu pořadatelé naměřili 22 metrů a 31 centimetrů, novým rekordem halového mistrovství světa. Zároveň sesadil Staňka z čela letošních světových tabulek.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme