Úspěch bratrské dvojice. Forejtovi berou na juniorském šampionátu stříbro a bronz za hod diskem

Bratři Michal a Jakub Forejtovi získali na juniorském mistrovství Evropy atletů ve Švédsku stříbro a bronz v hodu diskem. Michal Forejt si v předposlední finálové sérii vylepšil osobní rekord téměř o metr na 62,17 a na vítězného Španěla Yasiela Sotera ztratil 76 centimetrů.

Boras Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hod diskem (ilustrační foto)

Hod diskem (ilustrační foto) | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Jakubu Forejtovi vynesl třetí místo hod dlouhý 61,64 metru.

O medaili bojovala také dálkařka Linda Suchá, která skončila čtvrtá. Sedmnáctiletá plzeňská atletka si posunula osobní rekord na 626 cm, bronzová Britka Holly Millsová skočila o 24 centimetrů dál. Ve finále startoval také oštěpař Martin Florian, jenž obsadil páté místo.

O první českou medaili na šampionátu v Borasu se v sobotu postarala čtvrtkařka Barbora Malíková. Dorostenecká mistryně světa i Evropy ve finále překonala 38 let starý národní juniorský rekord Taťány Kocembové a doběhla třetí.