Domácí atletická špička se chystá na letní sezonu. Holuša nechce riskovat zranění

Sportovci už můžou trénovat a soutěžit ve skupinkách do sta osob, a tak organizátoři připravují závody i pro české reprezentanty. Ne všichni profesionálové ale s domácí letní sezonou počítají. Stále jde totiž o jakousi náhražku plnohodnotných sportovních akcí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Holuša | Zdroj: Profimedia

„Letos závodit nejspíš nebudu. Nejpravděpodobněji bych ale mohl koncem září na silnici,“ přiblížil Radiožurnálu halový mistr Evropy na 1500 metrů Jakub Holuša, že pokud v tomto roce nastoupí do závodu, bude to v některém z podzimních silničních běhů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ne všichni atleti ještě s letošní sezonou počítají. Více v příspěvku Jakuba Marka

A také trať bude netradiční – deset kilometrů, možná půlmaraton. Na domácí malé mítinky s omezeným počtem účastníků a bez diváků se nechystá.

„Spíš nechám tělo odpočinout. Nemám úplně motivaci ve svých letech a se svou výkonností závodit tady v Čechách. Připravovat se naplno bez nějakého vrcholu by byl zbytečný risk zranění,“ dodal.

Holuša aktuálně běhá dvakrát až třikrát týdně, kondici si udržuje jízdou na kole a chce se co nejlépe připravit na příští rok s halovými šampionáty a hlavně olympijskými hrami. Světová atletika navíc do prosince zmrazila možnost plnění limitů a sbírání bodů do žebříčku, takže motivace v podobě kvalifikace na velké akce také zmizela.

V mládí lámal rekordy, s atletikou ale skončil. ‚Děti by neměly trénovat jako profesionálové,‘ říká Patera

Číst článek

Holušův postup chápe český rekordman ve skoku o tyči Jan Kudlička, ale ten přesto na závody vyrazí. „Mám vyzkoušeno, že na čím delší dobu z toho vypadnu, tak se mi o to hůř vrací,“ podotkl. Rozhodně to ale nebude z celého rozběhu a s velkými výkony tak počítat nemůžeme.

Mezi atletickými hvězdami, které se 1. června představí na mítinku v Kladně, je vicemistryně Evropy v hodu oštěpem Nikola Ogrodníková.

„Neumím si představit, že bych se na sezonu vykašlala, nevím, co bych dělala. Závodit budu a i trénink je pro mě důležitý, jinak bych se z toho zbláznila. Je ale pravda, že člověk přemýšlí, proč vlastně trénuje, když se bude znovu závodit třeba až za rok,“ myslí Ogrodníková už na plnohodnotné závody s diváky a elitní mezinárodní konkurencí.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme