‚Zběsilý element přírody.‘ Warholm potvrdil v Dauhá svou dominanci na čtvrtce s překážkami

Nenápadný klučík, přírodní úkaz. I tak mluví čeští atleti o teď už dvojnásobném mistru světa Karstenu Warholmovi, který dokázal dostat 400 metrů překážek mezi nejatraktivnější atletické disciplíny. Po pro mnohé náhodném deštivém titulu z Londýna teď slaví v katarském Dauhá.

Dauhá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norský překážkář Karsten Warholm | Foto: IBRAHEEM AL OMARI | Zdroj: Reuters

„Je to jeden z největších momentů v mém životě. Obhájit titul při takovém tlaku. Je za tím spousta tvrdé práce a já děkuju svému trenérovi, že za mnou stojí každý den. Jsem šťastný, že jsem ve společnosti takových jmen. Vyhrát tady v Dauhá je prostě největší věc v mé kariéře,“ řekl po závodě šťastný Karsten Warholm.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karsten Warholm v současnosti dominuje čtvrtce s překážkami. Více v příspěvku Jakuba Marka

Třiadvacetiletý atlet sice v závěru hodně tuhnul a nezaútočil tak na světový rekord, kterému se přiblížil na konci srpna, ale dokázal, že v aktuální výjimečné konkurenci je na čtvrtce s překážkami světovou jedničkou.

‚Tohle je vítězství mateřství.‘ Fraserová-Pryceová je po neděli čtyřnásobnou sprinterskou šampionkou

Číst článek

„Warholm je zběsilý element přírody. Běží jak šílenec od začátku do konce. Kdyby si více rozvrhl síly a nenapálil to hned od začátku, tak by mohl být i rychlejší, ale každý má svůj styl,“ povídal o Norovi pro Radiožurnál Vít Müller, který došel na svém prvním mistrovství světa až do semifinále.

Warholm přitahuje pozornost napříč atletickými disciplínami. Svérázný názor na jeho výjimečné výkony má světová rekordmanka v oštěpu.

„Prostě se mi na něm něco nelíbí. Taková ta sebejistota v něm, přijde mi to nelidské. Že není možné, aby takový klučík takhle běžel. Ale přeju mu to,“ doplnila oštěpařka Barbora Špotáková, kterou v úterý večer čeká souboj o pátou medaili z mistrovství světa.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme