V týmu Evropy na Kontinentálním poháru bude 25 vítězů z Berlína i čtyři Češi

V týmu Evropy pro atletický Kontinentální pohár v Ostravě je 25 vítězů z nedávného evropského šampionátu v Berlíně. Čeští fanoušci uvidí v akci i čtyři domácí závodníky - vicemistryni Evropy v hodu oštěpem Nikolu Ogrodníkovou, jejího kolegu Jakuba Vadlejcha, koulaře Tomáše Staňka a mílařku Simonu Vrzalovou. Kontinentální pohár se v Ostravě uskuteční 8. a 9. září.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikola Ogrodníková. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Evropský výběr obhajuje vítězství z let 2010 a 2014, kdy se soutěž konala jako Světový pohár. V nominaci je i sedm atletů, kteří se podíleli před čtyřmi lety na triumfu v Marrákeši. O úspěch v Maroku se zasloužili ruský překážkář Sergej Šubenkov, francouzský tyčkař Renaud Lavillenie, sprinterka Dafne Schippersová, další nizozemská běžkyně Sifan Hassanová, ruská výškařka Maria Lasickeneová, německá koulařka Christina Schwanitzová a polská kladivářka Anita Wlodarczyková.

Amerika pošle na Kontinentální pohár do Ostravy pět olympijských vítězů i sprinterský objev

Číst článek

Schippersová poběží v Ostravě oba sprinty. Na stovce ji doplní trojnásobná mistryně Evropy z Berlína Britka Dina Asherová-Smithová, která figuruje také v sestavě pro štafetu.

O síle evropského týmu svědčí i fakt, že sedm jeho členů vede světové tabulky této sezony. Nejlepšími letošními výkony se mohou pochlubit Šubenkov v běhu na 110 metrů překážek, Lasickeneová, Asherová-Smithová na trati 100 metrů, Wlodarczyková, švédský diskař Daniel Stahl, polský kladivář Wojciech Nowicki a chorvatská diskařka Sandra Perkovičová.

V týmu je i sedmnáctiletý Nor Jakob Ingebrigtsen, který se v Berlíně zaskvěl triumfy v závodech na 1500 a 5000 metrů. V Ostravě se představí mezi mílaři. Momentálně ho trápí nemoc, kvůli níž zrušil start na čtvrtečním finálovém mítinku Diamantové ligy v Curychu.
Největší zastoupení v nominaci mají Polsko s devíti atlety a Německo s osmi závodníky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme