Světová rekordmanka pracuje na farmě. Atleti z Afriky jsou během pandemie bez příjmů

Elitní afričtí atleti jsou v době pandemie koronaviru bez příjmů ze závodů. Například světová rekordmanka v běhu na 3000 metrů překážek Beatrice Chepkoechová teď pracuje na rodinné farmě v Keni, aby si vydělala na živobytí.

Nairobi Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Keni byl první případ nákazy nemocí covid-19 potvrzený 13. března a země přistoupila k podobným opatřením, jaká fungují po celém světě, včetně zákazu společných tréninků a nutnosti udržovat odstupy.

‚Korona, korona.‘ Na vytrvalce Homoláče pohlíželi během tréninku v Keni jako na vetřelce

Číst článek

Chepkoechová se proto vrátila na venkov a na rodinné farmě sbírá čajové lístky. Lehkým tréninkem se udržuje v konci a soustředí se na příští sezonu. Osmadvacetiletá běžkyně by chtěla překonat vlastní světový rekord a zaútočit na zlato na odložené olympiádě v Tokiu.

Mistr světa zemědělcem

Život se vlivem současné krize radikálně změnil také někdejšímu juniorskému mistru světa v běhu na 10 000 metrů Rodgersu Kwemoiovi. Čtvrtý muž z loňského mistrovství světa obvykle žije a pracuje v Japonsku, ale tam se vinou omezení cestování po návštěvě rodné země zatím nedokázal vrátit.

Než se situace vrátí k normálu, stal se i z něj zemědělec. „Mám teď plno práce s postřiky kukuřice na své farmě. Jako atleti jsme závislí na běhání a cítíme se zničení, protože celá sezona je teď ztracená,“ řekl keňskému listu Daily Nation.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme