Atlety čeká v pondělí Odložilův memoriál, soutěž oštěpařek nově ponese jméno zesnulé Zátopkové

I přes přetrvávající omezení kvůli pandemii koronaviru bude v pondělí pražská Juliska hostit už 27. ročník Memoriálu Josefa Odložila. Ozdobou akce by měl být tradičně hod oštěpem. I proto, že ženská soutěž se bude nově jmenovat Memoriál Dany Zátopkové.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dana Zátopková při hodu oštěpem

Dana Zátopková při hodu oštěpem | Zdroj: archiv ASC Dukla

„S Danou Zátopkovou jsem mluvil asi tak před deseti dvanácti lety, kdy za mnou přišla a řekla, ať se podívám, jak ta Barbora Špotáková hází, a že by slušelo, aby to někdy bylo spojené s jejím jménem,“ vzpomínal ředitel mítinku Josefa Odložila Miroslav Ševčík, že s nápadem kvůli Barboře Špotákové přišla v minulosti sama Dana Zátopková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atlety čeká v pondělí Odložilův memoriál, soutěž oštěpařek nově ponese jméno zesnulé Zátopkové

Nově ponese jméno zesnulé olympijské šampionky z Helsinek ženská soutěž v hodu oštěpem na Odložilově memoriálu.

„Dana Zátopková chodila na náš mítink pravidelně, dokud mohla. Seděla většinou na tribunce nad dálkou a s velkým zaujetím sledovala závody,“ připomněl Ševčík.

„Chci organizačnímu výboru poděkovat, že navrhli, aby při Memoriálu Josefa Odložila vznikl Memoriál Dany Zátopkové v hodu oštěpem. Dana tu byla pravidelným hostem, předávala ceny a tak dále,“ řekl na tiskové konferenci před pondělním Memoriálem Josefa Odložila předseda nadačního fondu Dany a Emila Zátopkových Oldřich Svojanovský.

Ve startovní listině oštěpu žen je vicemistryně Evropy Nikola Ogrodníková, účast světové rekordmanky Barbory Špotákové je ale kvůli bolavé achilovce nejistá.

„Předávala mi medaili, ale i z toho mála jsem poznal, že je to výjimečný člověk, a bylo vidět, že žije atletikou. Pokaždé, když mě viděla, tak mi řekla, jak hrozně mi fandí a že házím skvěle. Vždycky mě podpořila,“ přiznal vicemistr světa z roku 2017 Jakub Vadlejch, který bude na mítinku Josefa Odložila hlavním favoritem mezi oštěpaři. 

Soutěž oštěpařek 8. 6. na MJO bude nově Memoriálem Dany Zátopkové. "Dana Zátopková na náš mítink chodila pravidelně, dokud mohla. Seděla tady na té tribunce nad dálkou," vzpomínal Ševčík. Ve startovce jsou vicemistryně Evropy Nikola Ogrodníková, Irena Gillarová i Nikol Tabačková.

15:10 – 04. 06. 2020

2 10

Tomáš Petr, tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme