České atlety čeká soustředění v Africe. Oštěpařka Ogrodníková věří, že zátěž pod Železným vydrží

Oštěpařka Nikola Ogrodníková ukončila loni po neúspěchu na mistrovství světa spolupráci s trenérem a také oštěpařem Vítězslavem Veselým. Před olympijskou sezónou tak řešila jestli trénovat sama, nebo někoho oslovit. Vyhrála druhá varianta - požádala o spolupráci legendárního Jana Železného.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér českých oštěpařů Jan Železný spolu s oštěpařkou Nikolou Ogrodníkovou | Foto: ASC Dukla - Ivana Roháčková

Oštěpařka Nikola Ogrodníková se začíná připravovat na olympijskou sezonu. V říjnu se domluvila na obnovené spolupráci s tréninkovou skupinou Jana Železného.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nikola Ogrodníková a Jan Železný se těší na vzájemnou spolupráci

„Šla jsem za ním na mistrovství světa v Dauhá a vysvětlila mu problémy, které řešíme. Opravdu to nebylo jednoduché, také jsem chtěla Víťovi (Veselému) trochu ulevit. Vzhledem k olympiádě bych se s Janem Železným chtěla dobře připravit.“

Vysvětlila Radiožurnálu ostravská rodačka Nikola Ogrodníková. A trenér Železný potvrdil, že všichni oštěpaři mají k sobě blízko i když trénují s někým jiným.

„Nikolu znám hrozně dlouho. Už jsem jí pomáhal, akorát se o tom tolik nevědělo. Podílel jsem se na její přípravě zhruba před třemi lety, kdy se začala prosazovat. Teď jsme se dohodli a já věřím, že ta spolupráce bude úspěšná,“ popsal Železný.

Následnice Špotákové

Původně vícebojařka několikrát pendlovala mezi oštěpem a právě vícebojem. A zařadila se mezi nejlepší oštěpařky světa a stala se následnicí Barbory Špotákové.

„Nějakou dobu trvalo, než se technicky našla a nastal ten obrat. Během jednoho roku se stala hvězdou, co hází 60 metrů a může pomýšlet na vysoké výkony,“ dodal.

Ogrodníková má před sebou na přelomu července a srpna velký sen. „Hlavní cíl je olympiáda, kde jsem ještě nebyla. To byl opravdu velký sen tam jet. Teď vím, že bych tam mohla bojovat i o medaile,“ přeje si devětadvacetiletá oštěpařka.

Ale pro takové ambice potřebuje zůstat zdravá, loni ji trápila kyčel a následně kvůli tomu i záda.

„Musím zaklepat, teď mě to nijak neomezuje, ale musím cvičit, aby když bude v Africe zátěž větší, tak abych přijela připravená a ne s tím, že mě zase bolí kyčel.“

Přeje si před tříměsíčním soustředěním v Jihoafrické republice svěřenkyně Jana Železného. Tam Nikola Ogrodníková s tréninkovou skupinou odletí příští týden.

David Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme