Nejprve diskvalifikace na stovce, pak triumf na dvojnásobné trati. Běžec Maslák porazil i Velebu

Dva zcela rozdílné příběhy zažil na atletickém mistrovství České republiky běžec Pavel Maslák. Ve finále stometrového závodu vystartoval příliš brzy a rozhodčí ho diskvalifikovali. Na dvojnásobné trati si ale zklamání vynahradil a získal český titul. Nepovedenou stovku přitom podle vlastních slov jako větší motivaci nebral.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Maslák (druhý zleva) na mistrovství republiky

Pavel Maslák (druhý zleva) na mistrovství republiky | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

„Nevím, jestli byla motivace větší. Ale měl jsem větší strach, když jsem viděl, že Honza má velkou formu. Více jsem se bál o ten titul,“ připomněl Pavel Maslák výkon Jana Veleby, který na stometrové trati zvítězil díky vyrovnání českého rekordu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nejprve diskvalifikace na stovce, pak triumf na dvojnásobné trati. Běžec Maslák porazil i Velebu

To diskvalifikovaný Maslák sledoval pouze jako divák z prostoru startu. Na dvoustovce už sledoval Velebu jako soupeř na trati. A nakonec ho nechal v cíli jako druhého za sebou.

„Při výběhu zatáčky byl Honza přede mnou. Pak jsem viděl, že ho stahuju, že jdu před něho a že je to moje,“ líčil Maslák pro Radiožurnál.

Maslák se při mezinárodních závodech specializuje na čtyřsetmetrovou vzdálenost a nemyslí si, že by sprintera Velebu mohl nebýt ulitého startu zdolat i na stovce.

„Štve mě, že jsem neběžel s nimi. Do medailového umístění bych nezasáhl, ale spíše by mi to ale zvedlo náladu.“

Při dvousetmetrovém závodě si už Maslák hlídal, aby z bloků nevyrazil předčasně. Nakonec se ale ukázalo, že to vlastně ani nebylo potřeba.

„Rozhodčí šli se mnou. Byl pozor a strašně rychlý start. První co mi blesklo hlavou, když jsem vyběhl, bylo, že to udělali kvůli mně, abych neulil,“ usmíval se Pavel Maslák, který tak možná i díky drobné protekci u startéra získal své páté zlato pro mistra České republiky v běhu na dvě stě metrů.

David Nekvinda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme